ТОП-5 спортивных соревнований, которые принимала Украина

24.08.2016

1.Євро-2012 з футболу.

18 квітня 2007 року в столиці Вельсу Кардіффі визначили переможця конкурсу на право проведення футбольного Євро-2012. Уперше переможцями стали представники Східної Європи – Україна та Польща.

Спочатку планувалося що турнірі пройде в Києві, Львові, Донецьку та тодішньому Дніпропетровську. Згодом останнє місто замінили на Харків.

Більшість учасників воліли базуватися в Польщі. В Україні жили лише господарі чемпіонату, французи й шведи.

Жодних ексцесів не було. Єдина прикрість – гроза над Донецьком, яка на годину затримала матч Україна – Франція. Наша команда виступила невдало. Єдину перемогу було здобуто у грі проти шведів — 2:1. Два м'ячі забив блискучий Андрій Шевченко. Без травмованого Андрія українці поступилися Франції — 0:2 та Англії — 0:1 і вибули на груповому етапі. Перемогу святкувала Іспанія, яка у фіналі на київському "Олімпійському" розтрощила італійців — 4:0.

2.Євро-2009 з футболу серед 19-річних
Першість проходила в Донецьку й Маріуполі. Вісім команд було розбито на дві групи. Першу виграли Англія і Україна. Доля України висіла на волосинці, але Сергій Рибалка зумів забити гол на 85 хвилині гри із Швейцарією.

З іншої групи вийшли Сербія і Франція. У півфіналах переможці першої групи легко розібралися з переможцями другої. Щоправда, англійці здолали французів лише в додатковий час — 3:1.

Українцям його не знадобилося. Євген Шахов на 1-ій хвилині відкрив рахунок, а Денис Гармаш відзначився "дублем" — 3:1. У фіналі забивали лише українці. Гармаш відкрив рахунок на 5-ій хвилині, а Дмитро Коркішко закріпив перемогу на 49-ій – 2:0. Україна вперше й востаннє стала чемпіоном Європи з футболу серед юнаків. Тренував команду Юрій Калитвинцев.

3.Юнацький чемпіонат світу-2013 з легкої атлетики
Змагання знову проходили в Донецьку. Очевидно, хтось на небі знав, що в цьому місці ще довго не буде ніяких міжнародних турнірів. Участь брали юнаки і юнки у віці до 17 років. Українці виступили погано. Єдину бронзову медаль здобула штовхальниця ядра Валерія Семенкова. У підсумку Україна з однією медаллю посіла передостаннє 32 місце. Спортсмени з Ямайки мали 6 золотих нагород і посіли перше загальнокомандне місце.

4.Чемпіонат світу-2012 з фехтування
Чемпіонат проводився в Києві і проводився за скороченою програмою. Змагалися лише жінки в командній шаблі й чоловіки в командній шпазі. Ці види не були включені в програму олімпіади в Лондоні. Українські дівчата вибороли срібну медаль, поступившись у фіналі Росії. Віце-чемпіонками стали Ольга Харлан, Ольга Жовнір, Олена Хомрова та Галина Пундик.

5.Чемпіонат світу-2013 з художньої гімнастики

Чемпіонат уперше приймав Київ з 27 серпня по 1 вересня. Українки посіли друге загальнокомандне місце. Вибороли 1 золоту, 2 срібні та дві бронзові нагороди. Чемпіонкою у вправах із обручем стала Ганна Різатдінова. Вона ж здобула срібло в багатоборстві та вправах із стрічкою. Бронзу турніру має Аліна Максименко у вправах із булавами та команда українок у цьому ж виді програми.