Здоровье
Подобається

Фитнес для глаз: простые упражнения, которые помогут улучшить зрение

24.01.2017
Фитнес для глаз: простые упражнения, которые помогут улучшить зрение

Робіть очам контрастний душ і вчіться ними стріляти

Частіше дивуйтеся.

Око людини, як будь-який орган, краще функціонує і з меншими навантаженнями пристосовується до умов, що змінюються, якщо його тренувати. Тому фахівці рекомендують проробляти спеціальну зарядку для очей. Причому дуже важливо робити її не просто щодня, а кожні 40-50 хвилин будь-якої роботи: очі у людини працюють постійно, хоч при роботі в офісі за комп'ютером, хоч в цеху за станком, хоч в турботах про дітей і чоловіка вдома.

За словами наших експертів, навіть нехитрі рухи очима в сторони і відоме всім ще зі шкільної лави розглядання крайньої точки за вікном здатні допомогти очам – перш за все за рахунок розслаблення і поліпшення харчування тканин (адже посилюється кровопостачання). Але щоб оптимізувати ефект від фітнесу для очей, варто працювати з тією проблемою, яка найбільш виражена. Давайте розберемося.

1. КОКЕТКА
Підсилює приплив крові.
Протягом двох хвилин швидко і без зусиль моргайте, як це роблять герої кінокомедій, які бажають когось звабити.

2. ОЧІ ВОВКА
Зміцнює м'язи повік.
Міцно зажмурте очі на 5 секунд, потім широко відкрийте їх — як вовк в "Червоній Шапочці". Затримайтеся на 2-3 секунди, повторіть 8-10 разів.

3. МИСЛИТЕЛЬ
Підсилює циркуляцію внутрішньоочної рідини.
Трьома пальцями кожної руки легко натисніть на верхні повіки, через 1-2 секунди зніміть пальці з повік. Повторіть 3 рази.

4. СТРІЛОК
Покращує живлення очей.
З максимальною амплітудою стріляйте очима вліво-вправо, вгору-вниз, по діагоналі (в різні боки), по дузі (опуклвй і увігнутій), по колу (за годинниковою стрілкою і назад), по ромбу, банту, квадрату.

5. ГІДРОМАСАЖ
Тонізує судинну систему зорового апарату.
Вранці і ввечері прополощіть очі (закриті!). Вранці — спочатку відчутно гарячою водою (але не обпалюючись!), потім — холодною. Перед сном — в зворотному порядку: холодною, а потім гарячою водою.

ДОДАТКОВА ВПРАВА І ГОЛОВНА МЕТА ПРИ…

КОРОТКОЗОРОСТІ — "розім'яти" акомодаційний апарат: механізм, відповідальний за безпроблемне перемикання очей на далекі й близькі відстані, що при цьому розладі дає збій.
Штірліц
Зробіть мітку на стіні (можна уявну). І кожну годину, не встаючи з місця, протягом хвилини дивіться то на неї, то на найдальшу точку за вікном, затримуючись очима в кожному положенні на 3-4 секунди.

ДАЛЕКОЗОРОСТІ — розслабити зорову систему: так само, як і при попередньому недугу, порушенаакомодація, але як ні при якому іншому — має місце перенапруження.
Художник
Розітріть гарненько долоні одна об одну і закрийте ними закриті повіки. Уявіть щось приємне і спробуйте це щось розглянути у непроглядній пітьмі.

КОСООКОСТІ — повчити очні нерви і м'язи працювати в незвичному для них положенні: при цій проблемі положення очного апарату порушено.
Мисливець
Якщо очі скошені до перенісся, піднесіть до неї свій палець і, відводячи руку вперед і прямо, стежте за пальцем, а потім переведіть погляд за вікно — в нікуди (чим далі — тим краще) на 2-3 секунди. Якщо очі скошені в сторони, почніть зарядку з розглядання "нікуди" за вікном, переведіть погляд на палець витягнутої руки і, не випускаючи його з поля зору, піднесіть до носа. Повторіть 5 разів.

ПЕРЕВТОМІ — влаштувати пальминг очам: при перевтомі зір тимчасово погіршується, і швидко привести очі в норму допомагає концентроване споглядання світла (але не сонця або лампи!).
Споглядач
Прикрийте долонею ліве око, подивіться на будь-який предмет, тепер на нього ж подивіться лівим оком, прикривши правий. Запаліть свічку і 5 секунд дивіться на неї оком, що бачить гірше, потім — тим, що краще. Повторіть 4-5 разів на кожне око, закінчивши оком, що гірше бачить.

Влаштовуйте "душ" очам.
Грайте 30-40 хвилин в баскетбол або теніс, великий або настільний.
З'їдайте 200-300 г фруктів і овочів червоного (буряк, перець болгарський, ягоди, яблука), оранжевого (морква, гарбуз) і фіолетового (капуста, баклажани, виноград, слива) кольорів.


Коментарии

Коментарии